novinka
Zdroj: youtube.com

JIRKA KRÁL BYL YOUTUBEREM.

Jirka Král je youtuber, kterého není třeba představovat. A to ani široké veřejnosti, která se běžně o Youtube scénu nikterak nezajímá. Je to dané zejména událostí z pondělí tohoto týdne, kdy Jirka oznámil svůj konec. O tom bylo napsáno a napovídáno mnohé, tak se teď pojďme zaměřit na samotné video (dokument), kterým se autor loučí.

Tři kapitoly, které mapují jeho cestu od začátku až do konce. První, která je zaměřena nejen na Jirku samotného, ale na celé období před lety se rodící české Youtube scény, je možná nejzajímavější z celého dokumentu. Protože je to poprvé, kdy někdo takto uceleně a do detailu zmapoval, kde a jakým způsobem se tady objevila první generace youtuberů. Zbytek už pak jen popisuje sled událostí, které vedly k rozhodnutí skončit. Z čehož by stálo za vypíchnutí zejména Jirkovo znechucení nad youtubery tzv. druhé generace. Což jsou ti, kteří už naskočili na vlnu vyvolanou zájmem o generaci první a šli na Youtube už jen vydělávat. Že je to kritika naprosto oprávněná by určitě nemělo zapadnout, přesto, že je Jirkův konec pro mnohé v tuhle chvíli důležitější.

Tohoto youtubera můžete ohodnotit ZDE.06. 09. 2018

1
0
Procházením našich stránek potvrzujete, že jste se seznámili s tím, co cookies jsou, jak je můžete odmítnout, a jak zpracováváme osobní údaje.